Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 62 від 7 січня 1993 року, і наказом по управлінню Одеського округу № 90 від 19.07.1993 року створена «Експертно-технічна інспекція» в складі Чорноморського територіального управління Держнаглядохоронпраці на чолі з її першим керівником Ткаченко Євгеном Павловичем

Саме з цього дня, 19 липня 1993 року, починається відлік нашої експертної діяльності. Відкривається рахунок в банку, з подальшою реєстрацією в ФІНОРГАНІВ, створюється висококваліфікований, згуртований колектив, облаштовується побут.

Основними напрямками діяльності експертно-технічної інспекції в той час були проведення діагностування та технічне опосвідчення обладнання, експертиза проектно-технічної документації, сертифікації виробів, робіт, послуг, навчання та атестація персоналу.

16 січня 1995 р на підставі наказу № 116 від 21 листопада 1994 р Комітету Держнаглядохоронпраці України та Положення, експертно-технічна інспекція була реорганізована

У цей період, згідно плану розвитку ДП "ЧЕТЦ", була доукомплектована існуюча лабораторія діагностики, проведено навчання персоналу лабораторії діагностики, акредитація органу сертифікації засобів виробництва.

Відповідно до Наказу ДЕРЖАВНОГО №1 Держнаглядохоронпраці Комітету України від 12.01.1996 р, створено Державне Підприємство "Експертно-Чорноморський технічний центр Держгірпромнагляду України" на базі госпрозрахункового підрозділу ЕТЦ Чорноморського територіального управління.

6 грудня 1996 року ДП "ЧЕТЦ" вступив в Асоціацію незалежних експертів України.